ITALIA MPOSHT BELGJIKEN 2-0

Itali fantastike n ndeshjen e par t Euro 2016 ndaj Belgjiks. Kombtarja e drejtuar nga Antonio Conte fiton 2-0 ndaj Belgjiks.Nj gol i Emanuele Giaccherini n minutn e 32 t pjess s par i hapi rrugn italianve t marrin 3 pik t arta n grupin E, i cili sht cilsuar edhe si grupi i vdekjes.

Pas golit t par, Italia bri at q di t bj m mir t mbrohet. Ndrsa n minutat e shtess shikoi edhe drejt sulmit, madje Pelle arriti t dyfishoi shifrat me nj gol t bukur pas nj kundrsulmi.

Nj nisi perfekte pr Italin e Contes q tashm kryeson grupin E ku bjn pjes edhe Suedia dhe Irlanda, t cilat n ndeshjen e luajtur m hert kt t hn e ndan n nj barazim 1-1.

Lexoni dhe kete

ÇIKLIZËM/ BRUNO KOLA DHE VLLAZNIA, FITUES NË TROFEUN “KORÇA”

Çiklistët e Vllaznisë kanë dominuar në etapën e parë të trofeut “Korça” zhvilluar pasditen e …