Sunday , 29 November 2020

IZMIR SMAJLAJ, KAMPION BALLKANI NE KERCIM SE GJATI

Atleti shqiptar n krcim s gjati, Izmir Smajlaj sht shpallur kampion Ballkani, duke u renditur n vednin e par n kategorin e tij pasi ka krcyer 7.98 m.Kampionati Ballkanik i Atletiks n salla t mbyllura po zhvillohet n Beograd, 3 dit prpara fillimit t Kampionatit Europian t atletiks pr salla.

Atleti 23-vjear, me krcimin e br n kt gar arriti t vendos edhe nj rekord t ri kombtar. Izmir Smajlaj e mbylli garimin e tij n krcimin s gjati me 7.98 m, nj rezultat m i mir ky se krcimi prej 7.83 m t cilin kishte vendosur po vet pak koh m par.

Menjher pas Smajlajt, n vendin e dyt u rendit rumuni Neago, i cili ishte i shkputur ndjeshm ndaj atletit shqiptar pasi krceu 7.82 m, ndrkoh q akoma m prapa ishte atleti i vendit t tret, greku Galazulas, me 7.53 m.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-19 MUND 0 – 8 DINAMON, E PARA NË RENDITJE

Tjetër fitore në kampionat për Vllaznia U19 që vijon të kryesojë e vetme renditjen e …