JA ÇFARE U NDODH 2 SHTETASVE TURQ NE MURIQAN. ATO TENTUAN TE….

Me datë  30.06.2018 , nga strukturat e D. V. K. M. është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasve turk:

Malik Ejder , 36 vjeç, banues në Turqi.

Bayram Çekir, 34 vjeç, banues ne Turqi.

Arrestimi i tyre u bë pasi gjatë procesit të rregjistrimit në dalje nga Republika e Shqiperisë në P.K.K Muriqan janë paraqitur me kartë identiteti rumune, të cilat dyshohen të jenë të fallsifikuara.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Shkoder, për veprën penale “Fallsifikim i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, e parashikuar nga neni 189 Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

QARKULLONTE ME ARME ZJARRI, ARRESTOHET 32-VJEÇARI

Një 32 vjecari nga Shkodra është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi i është gjetur …