Tuesday , 22 October 2019

JAVA E VAKSINIMIT, MESI: TE VAKSINOHEN FEMIJET!

Ne kuader te javes se vaksinimit shefi I epidemiologjis prane Drejtorise se shendetit publik Artan Mesi beri nje apel te gjitha nenave qe te vaksinojne femijet e tyre per parandalimin e shume semundjeve.

I pytur mbi disa shkrime qe qarkullojne internet mes nje lidhje te mundshme vaksinim-autizem Mesi tha se jane te paverteta.

Shefi I epidemiologjise se bashku me doktoreshat e qendres shendetesote numer 1 dhe zyren e promocionit bene thirrje per nje sensibizlizim te vaksinimit. Ndersa tashme kartelat e femijeve dhe vaksinat e kryera te gjitha nenat mund ti shohin on line.

Lexoni dhe kete

SEMINAR I RËNDËSISHËM NGA KOMPANIA “NIKO HAIR & COLOUR”

Kompania “Niko Hair & Colour”, distributor i dy kompanive më të mëdha “Nika Beauty Excellence …