Friday , 23 October 2020

JETIMET E KONVIKTIT “PRENKE JAKOVA” KALOJNE TEK “SAFET SPAHIJA”

Ne konviktin “Safet Spahija” kete vit shkollor  jane regjistruar vetem 6 vajza. Kjo ka bere qe bashkia Shkoder te zhvendose nxeneset ne konviktin e shkolles “Prenke Jakova”, ndersa jetimet qe banojne ne kete konvikt te kalojne tek konvikti “Safet Spahija”. Por keta te fundit nuk pranojne qe te zhvendosen pasi sipas tyre ne konviktin “safet Spahija” nuk ka asnje kusht jetese

Bashkia Shkoder ka pergjegjesine qe te gjeje nje vend strehimi per keta jetime, por konvikti “Safet Spahiu” nuk mund te quhet zgjedhja e duhur pasi ne kete konvikt ka edhe 10 vajza me aftesi ndryshe te cilat jane edhe jetime. Te jetuarit bashke me djemte do te ishte nje tjeter rrezik per skandale. Ashtu sikurse fatkeqesisht ne Shkoder ka patur disa raste.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …