Monday , 25 October 2021

JO DHUNA, STIL I NJE POLITIKE PAQEJE

Jo Dhuna, stil i nje politike paqeje, mesazh nga Papa Francesku ishte titulli i koncertit festiv te zhvilluar pasditen e se Hene ne teatrin Migjeni te qytetit te Shkodres. Nje koncert qe kishte ne fokus mesazhet per paqen. Ne kete koncert moren pjese perfaqesues te klerit katolik dhe ortodoks, si edhe te pushtetit lokal. Arqipeshkvi i dioqezes Shkoder-Pult foli per modelin qe duhet ndjekur nga cdo besimtare, ndersa kreu i kishes ortodokse At Nikolla Petani tha se secili prej nesh duhet te rrise femijet te paqes.

Ndersa, kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi, tha se mesazhi i papa franceskut vjen ne nje kohe te veshtire per te gjithe boten.

Koncert festiv u organizua me kenge dhe valle te ndryshme, per te pranishmit ne teatrin Migjeni.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …