Thursday , 1 October 2020

JONUZ I BINDUR: VLLAZNIA S’KTHEHET PA PIKË NGA DURRËSI

Pas një pauze njëjavore për shkak të ndeshjeve të kombëtares, Superliga shqiptare rikthehet me ndeshjet e javës së katërt që do të zhvillohen këtë fundjavë dhe Vllaznia do të udhëtojë drejt Durrësit për t’u ndeshur me Teutën vendase. Në prag të këtij takimi, në prononcimin e tij për mediat, ai ka folur edhe në lidhje me disa probleme dëmtimesh që skuadra është ndeshur gjatë ditëve të fundit, por nga ana tjetër ai ka deklaruar se e njeh kundërshtarin…

Nga ana tjetër, i pyetur në lidhje me objektivin e skuadrës për këtë ndeshje, trajneri Jonuz shprehet…

Takimi Teuta- Vllaznia do të luhet të shtunën në orën 16.00 në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit dhe padyshim që është shumë i rëndësishëm për të dy ekipet që do të tentojnë të marrin maksimumin në këtë 90 minutësh.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E TIRANA NË “RESHIT RUSI”, POR PËR TË PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj …