“JUBAN DANJA” FESTON 10 VJETORIN E KRIJIMIT TĖ SAJ

Juban Danja ka festuar pasditen e sė dielės 10 vjetorin e krijimit tė saj nė njė ceremoni shumė interesante teksa nė tė nuk kanė munguar nderimet dhe vlerėsimet pėr ato qė e krijuan kėtė ekip njė dekadė mė parė. Kanė marrė pjesė nė kėtė ceremoni, ish- sportistė e trajnerė tė kėtij ekipi nė vite, miq e mbėshtetės tė tij ndėrkohė qė nuk ka munguar as kryetarja e Bashkisė Shkodėr, Voltana Ademi. Ka qenė pikėrisht ajo qė bashkė me presidentin Ferdinand Jaku kanė zbuluar njė pllakatė tė vendit ku u luajt ndeshja e parė e futbollit tė femrave nė Shqipėri 10 vite mė parė. Protagonistėt e asaj ndeshje janė shprehur tė emocionuar para mikrofonėve pėr kėtė pėrvjetor tė asaj ndeshje qė tashmė ka hyrė nė histori.

 

Nė kėtė pėrvjetor tė veēantė nuk ka munguar as pėrshėndetja e kryetares sė Bashkisė Shkodėr, zonjės Voltana Ademi qė ka premtuar mbėshtetje pėr inisiativa tė tillė.

Juban Danja, pioneria e futbollit tė femrave nė Shqipėri tashmė ėshtė 10 vjeēe. Njė ekip qė meriton respekt e vėmendje maksimale pėr atė qė ka bėrė deri mė tani dhe jo mė kot, tė dielėn pasdite urimet pėr kėtė ekip dhe nė veēanti pėr presidentin Ferdinand Jaku kanė qenė tė shumta sepse nė tė vėrtetė I meriton tė gjitha.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …