Monday , 17 January 2022

JUBANI: ADA DO TĖ KĖRKOJĖ PIKĖ NDAJ KASTRIOTI

Prej disa sezonesh ka qenė pjesė e ekipit tė Laēit nė Superligė por duke mos gjetur hapėsirat e duhura aty, ka vendosut qė kėtė sezon t’i bashkohet Adės. Bėhet fjalė pėr mesfushorin Daniel Jubani tė cilit drejtuesit e skuadrės i kanė dhėnė edhe shiritin e kapitenit. Vetė ai, nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa ka bėrė tė ditur se me skuadrėn e tij tė re do tė bėjė gjėra tė mira, duke nisur nga takimi i kėsaj fundjave me Kastriotin e Krujės, ndaj tė cilit do tė kėrkohet patjetėr marrja e pikėve….Ndeshja Ada- Kastrioti do tė luhet tė shtunėn nė orėn 14.30 nė fushėn sportive ”Reshit Rusi” dhe pritet tė ndiqet me interes si nga tifozėt shkodranė ashtu edhe nga ata krutanė qė do tė mbėshtesin skuadrėn e tyre e cila me meritė kryeson deri tani kampionatin e kategorisė sė parė

Lexoni dhe kete

STARTOJNE KAMPIONATET PRANVERORE NE SHKODER

KĆ«tĆ« tĆ« mĆ«rkure kanĆ« startuar lojĆ«rat e kampionateve pranverore. LojĆ«ra qĆ« organizohen falĆ« bashkĆ«punimit tĆ« …