Tuesday , 16 August 2022

KA PASIGURI TEK VLLAZNIA. TAFILI FIRMOS ME PARTIZANIN

Kur duket se problemet e Vllaznis ishin vn n rrugn e zgjidhjes, planet e drejtuesve t saj jan prishur jo pak. Ka ndodhur kshtu pas lajmit t dal mbrmjen e s enjtes kur sht marr vesh se mesfushori Alsid Tafili ka firmosur kontrat me Partizanin dhe madje ka nisur edhe strvitjen me t. N fakt, trajneri Zmijani e ka konsideruar nj nga lojtart ky n planet e tij pr sezonin e ri dhe pr kt arsye, bashk me drejtuesit e klubit ishin ulur n tavolinn e bisedimeve pr t gjetur mundsin e bashkpunimit edhe pr t ardhmen. Palt u duk se ran dakord, madje Tafili ka zhvilluar edhe dy seanca strvitore me kuqeblut dhe uditrisht ditn e djeshme ai ka udhtuar drejt Tirans pr t firmosur kontratn e re me skuadrn e kuqe. T njjtn rrug ka gjasa q t ndjek edhe mesfushori tjetr Gilman Lika i cili edhe ai ka marr ofert nga Partizani megjithat Lika i ka ln afat drejtuesve t Vllaznis q deri n fund t muajit qershor do ti pres dhe nse ata ndrtojn nj skuadr pretendente, do t qndroj n Shkodr, ndryshe do t largohet. Por lajmi i largimit t Tafilit, i cili sht futbollisti i katrt q largohet kt periudh nga Vllaznia pas Hajdarit, Dems e Bacit, krijon pasiguri pr t ardhmen dhe nuk sht udi nse do t ket edhe largime t tjera. Pr kt, duhet pritur reagimi i drejtuesve t klubit shkodran se far do t bjn pr t ndrtuar skuadrn q duhet pr sezonin e ri.

Lexoni dhe kete

STARTOJNE KAMPIONATET PRANVERORE NE SHKODER

Këtë të mërkure kanë startuar lojërat e kampionateve pranverore. Lojëra që organizohen falë bashkëpunimit të …