KALAJA: GOLI? BĖRA VETĖM DETYRĖN PĖR VLLAZNINĖ

Me golin qė shėnoi pasditen e sė shtunės ndaj Skėnderbeut, I ka dhėnė fitoren Vllaznisė dhe natyrisht qė Arlind Kalaja ndjehet I kėnaqur pėr kėtė gjė.

Nė prononcimin e tij pėr mediat, ai kėtė gol ia dedikon familjes sė tij qė e ka mbėshtetur vazhdimisht por nga ana tjetėr, ka thėnė se ka bėrė vetėm detyrėn dhe do tė mundohet ta bėjė sa mė mirė edhe nė tė ardhmen, pavarėsisht se pozicioni ku po luan aktualisht, nuk ėshtė ai I duhuri pėr tė.

Kalaja ėshtė vetėm 20 vjeē dhe natyrisht qė ka tė ardhme pėrpara megjithatė I duhet tė punojė shumė sepse tashmė sytė e tifozėve por edhe tė stafit teknik janė tė pėrqendruar tek ai dhe goli ndaj Skėnderbeut nuk duhet tė jetė I vetmi pėr tė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E VOLEJBOLLIT, STƋRVITJE NƋ NJƋ FUSHƋ FUTBOLLI

Me pallatin e sportit sĆ«rish tĆ« mbyllur pĆ«r shkak tĆ« vendimit tĆ« MinistrisĆ« sĆ« ShĆ«ndetĆ«sisĆ« …