Friday , 22 October 2021

KALAMISHI: PRESIM LIĒENSIMIN E “RESHIT RUSIT”

Klubi Vllaznia ėshtė nė pritje tė liēensimit tė fushės sportive “Reshit Rusi” pėr zhvillimin e ndeshjeve zyrtare tė kampionatit aty. Nė kėtė fushė ėshtė bėrė njė investim i konsiderueshėm, duke plotėsuar kėsisoj edhe kriteret e lėna pak kohė mė parė nga pėrfaqėsuesit e Federatės dhe tashmė pritet sėrish ardhja e tyre pėr tė dhėnė OK-in e liēensimit tė saj.

Administratori i klubit shkodran Neritan Kalamishi duke folur nė lidhje me kėtė ēėshtje ka deklaruar se miratimi i kėsaj fushe do ishte pozitiv si nga ana financiare ashtu edhe nga mbėshtetja e tifozėve ndaj skuadrės qė do ndihmonte nė arritjen e rezultateve pozitive.

Vendimi pėr liēensimin apo jo tė fushės “Reshit Rusi” do tė merret ndoshta gjatė ditės sė nesėrme ndėrkohė qė takimin e parė tė planifikuar pėr ta luajtur nė fushėn e vet Vllaznia e ka mė 9 shtator ndaj Skėnderbeut. Do tė luhet nė Shkodėr apo jo, kjo mbetet pėr t’u parė.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA NDAJ DINAMOS VETƋM PƋR FITORE

Pas ndeshjeve tĆ« kombĆ«tares, Superliga shqiptare rikthehet tĆ« luajĆ« ndeshjet e javĆ«s sĆ« 5-tĆ« tĆ« …