KALAMISHI: PRESIM LIENSIMIN E RESHIT RUSIT

Klubi Vllaznia sht n pritje t liensimit t fushs sportive Reshit Rusi pr zhvillimin e ndeshjeve zyrtare t kampionatit aty. N kt fush sht br nj investim i konsiderueshm, duke plotsuar ksisoj edhe kriteret e lna pak koh m par nga prfaqsuesit e Federats dhe tashm pritet srish ardhja e tyre pr t dhn OK-in e liensimit t saj.

Administratori i klubit shkodran Neritan Kalamishi duke folur n lidhje me kt shtje ka deklaruar se miratimi i ksaj fushe do ishte pozitiv si nga ana financiare ashtu edhe nga mbshtetja e tifozve ndaj skuadrs q do ndihmonte n arritjen e rezultateve pozitive.

Vendimi pr liensimin apo jo t fushs Reshit Rusi do t merret ndoshta gjat dits s nesrme ndrkoh q takimin e par t planifikuar pr ta luajtur n fushn e vet Vllaznia e ka m 9 shtator ndaj Sknderbeut. Do t luhet n Shkodr apo jo, kjo mbetet pr tu par.

Lexoni dhe kete

FSHF U PROPOZON KLUBEVE 3 VARIANTE PËR KAMPIONATIN

Ndërprerja e kampionatit për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, u ka krijuar një …