Wednesday , 2 December 2020

KALLDRUN, BANORET AKUZA NDAJ BASHKISE M.MADHE

Edhe pse u inaugurua para pak ditesh asfaltimi i rruges s Kalldrunit, situate paraqitet ndryshe nga ajo cfare shfaqen mediat. N kt fshat jan shtruar me asfalt vetm 800 m rrug ndrsa pjesa tjetr e rrugs sht e pashtruar dhe mes gropave.

Banort akuzojn kryebashkiakun Tonin Marinaj se nuk ka mbajtur premtimet pasi m hert u ishte premtuar asfaltimi I plot.

Situata bht edhe m problematike gjat ditve me shi, ku uji dhe gropat vshtirsojn lvizjen e banorve t ktij fshati. M hert nga bashkia e Malsis s Madhe ishte premtuar se do asfaltohej I gjithe segmenti prej 1.6 km por sic deklarohet nga banort n kt fshat jan shtruar vetem 800 meter ndrsa pjesa tjeter sht ln n mshir t fatit.

Lexoni dhe kete

“SOT PËRBALLEMI ME SFIDA TË SHUMTA”

Sot përballemi me sfida të shumta, me goditje ndaj fesë tonë, siç janë edhe fushatat …