Sunday , 1 November 2020

KAMBERI: PA MARREVESHJE, PR- ja DO VIJOJE ABSTENIMIN

Kryetari i partise republikane dega Shkoder Namik Kamberi dhe grupi i keshilltareve te kesaj force politike ne nje deklarate per shtyp shpjeguan abstenimin ndaj paketes fiskale. Sipas Kamberit PR- ja do vijoj t abstenoj n mbledhjet e kshillit bashkiak deri sa PD dhe kryebashkiakja Voltana Ademi t zbatojn kontratn n mes PD dhe PR- s.

Kamberi nuk la pa komentuar edhe bashkimin e votave t t majtve me partin demokratike pr miratimin e pakets fiskale.

 

Bashkia Shkoder deri me tani nuk ka emruar asnje prfaqsues t Republikanve n postet drejtuese ashtu sic e permban kontrata parazgjedhore. Nese do te vijohet ne kete menyre atehere Kamberi lajmeron se PR do te jete grup i ndare.

Lexoni dhe kete

BEQAJ: I PA KËNAQUR NGA PËRFORMANCA E KËSHILLIT BASHKIAK SHKODËR

“Nuk jam i kënaqur me jetën politike që bënë Këshilli Bashkiak i Shkodrës sot”. Ka …