Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

KAMPIONATI I FUTBOLLIT TË FEMRAVE RINIS ME 6 QERSHOR

Pas një shkëputje dy mujore, ekipi i Vllaznisë në futboll për femra që prej javës së kaluar ka rinisur stërvitjen në grup. Trajneri Nikolin Leka është i mendimit se gjatë kësaj periudhe, futbollistet e këtij ekipi do të bëjnë më të mirën për të kapur formën e duhur, ndonëse periudha e fundit që ato kaluan, ka qenë shumë e vështirë për ta.

Ndërkohë, i pyetur nëse ka një datë të përcaktuar për rinisjen e kampionatit, trajneri Leka përgjigjet…

Vllaznia e femrave është e shkëputur pesë pikë nga skuadra e vendit të dytë, Apolonia dhe duket e sigurtë në rrugëtimin e saj drejt titullit të shtatë kampion rradhazi.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë …