Kampionati i futsalles, Vllaznia- Tirana 6-6

Vllaznia n minifutboll ka qen e pafat n ndeshjen e javs s shtat t kampionatit dhe t parn t luajtur prej saj n Shkodr, teksa n ndeshjen ndaj Tirans udhhiqte rezultatin n 6-4 por disa gabime t vogla t lojtarve t saj n fund, I kan dhn mundsin bardhebluve tI barazojn shifrat n 6-6. Ndeshja e zhvilluar pasditen e s diels n pallatin e sportit Qazim Dervishi ka dhuruar emocione. Vendasit e kan nisur mjaft mir ndeshje duke e uar rezultatin deri n 4-0 me dy gola t shnuar nga Eder Meta dhe nga nj gol nga Erjon Mandi dhe Shptim ela. Por n fundin e pjess s par Tirana do shnonte dy gola dhe kjo pjes do mbyllej me rezultatin 4-2. Edhe n t dytn vendasit e ruajtn avantazhin duke shnuar edhe dy gola t tjer me an t Besmir Alibalit dhe Besfort Gjoklajt duke I uar shifrat n 6-4 duke e menduar ndoshta t kryer punn e fitores por Tirana nuk dorzohet dhe n dy minutat e fundit ka arritur t shnoj dy gola duke barazuar shifrat.

Nj barazim q e l Vllaznin srish n vendin e pest por kuptohet q pretendimet jan pr t qen medomoes n katr ekipet m t mira. Duke folur n lidhje me ndeshjen e fundit me Tirann, trajneri I ekipit shkodran Ardit Behari ndalet tek problemi I mungess s nj fushe strvitje, ka ka ndikuar n gjendjen fizike t lojtarve.

Ndeshja e minifutbollit Vllaznia- Tirana eshte rregjistruar dhe transmetuar e plote mbremjen e se dieles ne ekranin e televizionit Rozafa, television ky qe po tregon se eshte gjithmone prane sportit dhe ndihmonen ne promovimin e sporteve te reja si eshte edhe minifutbolli.

Lexoni dhe kete

HAXHI: PO MIRATOHET LIGJI I RI I PRIVATIZIMIT TË KLUBEVE

Nëse deri më tani ligji nuk ka qenë shumë i favorshëm, shumë shpejt të gjithë …