Monday , 20 September 2021

KANANI: VENDIMI PER SHKRIRIEN E UNIVERSITETETIT E PA DREJTE

Eshte turp qe Shkodra qyteti I kultures te mbetet pa akademi artesh. Une e kame thene dhe me heret se kjo eshte kunder deshires tone. Dekani i arteve pamore Sidi Kanani pas vendimit t fundit ku kjo akademi kalon si department pran fakultetit t edukimit n universitetin Luigj Gurakuqi thot se vendimi nuk sht mirpritur por nga ana tjetr duhet zbatuar.Megjithat kalimi pran universitetit t Shkodrs thot dekani Kanani jep m shum siguri pr studentt. N t ardhmen synimi sht q departamenti i arteve t zgjerohet por gjithnj duke patur fokus kryesor cilsinN fund t shtatorit t ktij viti akademia e arteve mbyllet zyrtarisht pr t kaluar kshtu si pjes e universitetit t Shkodrs me dy deg, grafik e piktur dhe pedagogji muzikore

Lexoni dhe kete

PUNIME ARTIZANALE ME MBETJE

Nga dëshira për të mbrojtur mjedisin si ekspert turizmi mësoi dhe një zanat. Erjon Elmazi …