Monday , 26 October 2020

KAPITENI BERDICA: FTOJ TIFOZT, BASHK E MUNDIM TIRANN

Kush fiton nesr n sfidn Vllaznia- Tirana, do t thot se hedh nj hap t rndsishm drejt titullit kampion n kampionatin kombtar t basketbollit pr meshkuj. Do t prballen me njra- tjetrn dy prej ekipeve m t mira t kampionatit dhe sigurisht q shkodrant meq luajn n fushn e tyre, kuptohet q konsiderohen m favorit. T paktn kshtu mendon kapiteni I tyre Ervin Berdica n prononcimin e tij t dhn pr televizionin Rozafa.

Kapiteni Berdica sht nj nga lojtart m t dashur pr publikun shkodran dhe prandaj ai thot se prania e sportdashsve n shkallt e pallatit t sportit Qazim Dervishi pasditen e nesrme, do t jet nj shtys e madhe pr t dhe gjith basketbollistt e tjer t Vllaznis.

 

Skuadra shkodrane n fakt ka nj problem jo t vogl n prag t ksaj ndeshje shum t rndsishme sepse njri nga titullart e saj, pikrisht Gjon Ndoja sht n dyshim pr t luajtur ngaq ka nj problem muskular megjithat pr t do t vendoset vetm para ndeshjes.

 

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PËRBALLË KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mËsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …