Saturday , 24 October 2020

KARDINAL TROSHANI: LAJMI NGA PAPA FRANCESKU ME ERDHI PAPRITUR

Emerimi kardinal nga Papa Francesku me erdhi ne menyre te papritur dhe nuk e besova fillimisht. Natyrisht ky eshte nje vleresim jo vetem per mua, por per te gjithe shqiptaret. Keshtu shprehet per Tv Rozafa, kardinali i dyte shqiptar, Eminenca e tij Kardinal Ernest Troshani.

Edhe per Moter Bore Niken, franceskane e Krishtit Mbret, eshte nje kenaqesi jo vetem per famulline e Trushit, por per te gjithe Shqiperine emerimi kardinal i Ernest Troshanit.

Nga ana tjeter, edhe banoret e Trushit, vendimin e Papa Franceskut, e konsiderojne vleresim te madhe per kardinalin dhe zonen e sipas tyre eminenca e tij Kardinal Ernest Troshani eshte i shenjte.

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …