Monday , 26 October 2020

KARDINALI TROSHANI MBERRIN NE SHQIPERI

Ka mbrritur n aeroportin ndrkombtar t Rinasit, kardinali Ernest Troshani, i cili sht pritur nga kryeministri Edi Rama si dhe prfaqsues t Kishs Katolike n vend.Troshani sht shqiptari i dyt q shpallet kardinal nga papa.

Troshani: Bashkpunim me veprat tona pr t mirn dhe pr prhapjen e vllazris me njri-tjetrin. Zoti past mshir pr t gjith dhe shprblimi sht pr t gjith.

Ai deklaroi se nuk i kishte shkuar ndrmend se do t bhej kardinal, ndrsa drgoi edhe nj mesazh pr shqiptart.Troshani: O Zot, shndet dhe men pr t gjith pr nj qllim t shenjt, pr t mirn e t gjith vllezrve, pr rimkmbjen e popullit shqiptar. Veprat e mira e ndjekin shpirtin ngado q shkon.

Papa Franesku e shpalli at kardinal n meshn e s diels.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …