Sunday , 19 September 2021

KARDINALI TROSHANI: POLITIKANET TE QENDROJNE PRANE POPULLIT

Kardinali Dom Ernest Troshani ishte i ftuar n mjediset e Radio Marise, ndersa celebroi edhe nje meshe te shenjte. Gjate fjales se tij n meshen e shenjte, Kardinali riprsriti apelin e bere n parlament t enjten ndaj t pasurve dhe politikanve q t qndrojn m pran problemeve t popullit.

Presidentja e Radio Marise Vitore Kulli prpara t pransihmve ka theksuar se vizita e Kardinalit sht nj nderim jo vetm pr stafin e Radio Maris por pr t gjith dgjuesit e saj.

Pr besimtart e pranishm n meshn e shtrenjt, drejtori i Radio Marise Dom Prek Lazraj prcolli rndsin e kardianit Dom Ernest TROSHANI pr besimtart e krishter.

Mesha e shenjt u transmetua drejprsdrejti n televizionin Rozafa dhe n Radio Marin.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …