Saturday , 24 March 2018

KARDINALI TROSHANI: POLITIKANET TE QENDROJNE PRANE POPULLIT

Kardinali Dom Ernest Troshani ishte i ftuar nė mjediset e Radio Marise, ndersa celebroi edhe nje meshe te shenjte. Gjate fjales se tij nė meshen e shenjte, Kardinali ripėrsėriti apelin e bere nė parlament tė enjten ndaj tė pasurve dhe politikanėve qė tė qėndrojnė mė pranė problemeve tė popullit.

Presidentja e “Radio Marise” Vitore Kulli pėrpara tė pransihmėve ka theksuar se vizita e Kardinalit ėshtė njė nderim jo vetėm pėr stafin e Radio Marisė por pėr tė gjithė dėgjuesit e saj.

Pėr besimtarėt e pranishėm nė meshėn e shtrenjtė, drejtori i “Radio Marise” Dom Prekė Lazraj pėrcolli rėndėsinė e kardianit Dom Ernest TROSHANI pėr besimtarėt e krishterė.

Mesha e shenjtė u transmetua drejpėrsėdrejti nė televizionin Rozafa dhe nė Radio Marinė.

Lexoni dhe kete

KONFERENCA E 7-te VJETORE E MYFTINISE SHKODER

Myftinia ShkodĆ«r ka organizuar kĆ«tĆ« tĆ« mĆ«rkure konferencĆ«n e 7-tĆ« vjetore tĆ« imamĆ«ve, teologĆ«ve dhe …