Saturday , 24 March 2018

KATEGORIA E PARE, BESELIDHJA MPOSHT DINAMON

Një gol i shënuar në pjesen e dytë të takimit ndaj Dinamos nga Ndreca i ka mjaftuar skuadres së Besëlidhjes që që të sigurojë një vend mes pesë ekipeve të para të tabeles së klasifikimit.Takimi nisi me ritem të lartë për të dyja skuadrat të cilat kërkuan golin, por pavarëisht disa rasteve pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura.Në pjesen e dytë presioni për ta arritur fitoren nga të dyja skuadrat ishte më i madh dhe goli i lezhjaneve nuk do të vononte.Në minuten e 70 Ndreca gjuan fort në portë dhe shënon gol për lezhjanet dhe i gjithë takimi mbyllet me këtë rezultat.

Me këtë ndeshje ekipi lezhjanë i Besëlidhjes ju rikthye fitores pas disa rezultateve zhngënjyese.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA- SKËNDERBEU SHTYHET PËR MË 29 MARS

Ndeshja Vllaznia- Skënderbeu e vlefshme për javën e fundit të fazës së tretë të kampionatit, …