KE: Kriporja e Ulqinit te mbrohet me ligj!

Komisioni Europian, gjegjėsisht Drejtoria pėr zgjerim pranė kėtij komisioni, ka pershėndetur faktin qė Mali i Zi e njeh rėndėsine e Kripores si habitat Emerald i shpendėve sipas konventės sė Bernit, dhe kėnetė me rėndėsi europiane sipas konventės sė Ramsarit, shkruan gazeta “Vijesti”.

Por ato poashtu kanė shprehur shqetėsimin e tyre se Kriporja akoma nuk ėshtė e mbrojtur me ligje tė Malit tė Zi, as me planin hapsinorė tė Komunės sė Ulqinit e as me plan hapsinorė tė tė Mirave Detare, thuhet nė deklaratėn e kėsaj drejtorie.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …