Thursday , 15 April 2021

KERCENIMET E ISIS, RRITET SIGURIA NE KUFI!

Rreziku nga krcnimet e ISIS pr vendet e Ballkanit ka br q Shqipria dhe Mali i Zi t prforcojn masat n pikat kufitare. Zv/drejtori i prgjithshm i policis s kufirit dhe migracionit Genc Merepeza i cilson pr momentin kufinjt t sigurt, por shton se vigjilenca sht maksimale.

2 vendet tona kan instaluar n pikn kufitare t Muriqanit edhe sistemin e verifikimit pr klandestint, apo pr shtetasit q kalojn drejt vendeve t lists s zez si sht Siria. Bashk m sistemin jan dhuruar edhe pajisje logjistike dhe automjete pr patrullimin e kufirit t gjelbrt, – tha Merepeza.

2 vendet tona kan instaluar n pikn kufitare t Muriqanit edhe sistemin e verifikimit pr klandestint, apo pr shtetasit q kalojn drejt vendeve t lists s zez si sht Siria. Bashk m sistemin jan dhuruar edhe pajisje logjistike dhe automjete pr patrullimin e kufirit t gjelbrt. Bashkimi Europian i ka n axhenden e vet m t lart sigurin e kufijve dhe frenimin e migracionit dhe azilit theksuan drejtues t lart t ktyre institucioneve.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …