Monday , 24 February 2020

KĖSHILLI BASHKIAK, 100 MILIONĖ LEKĖ PĖR VLLAZNINĖ

Mbledhja e fundit e Kėshillit Bashkiak Shkodėr e zhvilluar paraditen e sė mėrkurės  ėshtė shoqėruar me njė tjetėr miratim fondi pėr klubin e futbollit Vllaznia. Bėhet fjalė pėr 75 milionė lekė tė vjetra qė janė dhėnė pėr ekipin nė mėnyrė qė ai tė nisė sezonin e ri duke qenė se koha deri nė mbledhjen e Kėshillit tė ardhshėm ėshtė e gjatė dhe pėr kėtė arsye, do krijonte probleme. Sipas kryetarit tė Kėshillit Bashkiak Shkodėr Bardhyl Lohja, fondi i miratuar sot ka dalė nga rialokimi i fondeve tė Bashkisė.

Por pėrveē kėtij fondi, nė mbledhjen e sotme ėshtė miratuar edhe njė tjetėr fond prej 25 milionė lekėsh tė vjetra, fond ky qė do tė shpenzohet pėr tė bėrė disa investime nė fushėn sportive “Reshit Rusi” nė mėnyrė qė ajo tė plotėsojė kushtet pėr zhvillimin e ndeshjeve zyrtare tė ekipit tė Vllaznisė deri nė rikonstruksionin e plotė tė stadiumit “Loro Boriēi”. Nė kėtė mėnyrė, me kėto fonde tė miratuara, duket se ecuria e Vllaznisė kėtė verė do tė jetė mė e mirė se ajo e viteve tė kaluara.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA FITON EDHE KUPƋN E MINIFUTBOLLIT

Vllaznia nĆ« futboll pĆ«r femra dominon edhe nĆ« minifutboll dhe ka fituar edhe tĆ« parĆ«n …