Thursday , 21 February 2019

KESHILLI BASHKIAK PERKUJTON ALEKSANDER NDOKEN

Mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak Lezhë për vitin 2018 ka nisur me një minutë heshtje në përkujtim të këshilltarit Aleksandër Ndoka, i cili u vra pak kohë me parë në një atentat me armë zjarri, në afërsi të banesës së tij.Në vendin ku ulej zakonisht Ndoka u vendosën lule dhe një fotografi e këshilltarit të ndjerë, si dhe kartonat e votimit që ai mbante.

Më pas gjatë mbledhjes është bërë edhe zëvendësimi i Aleksandër Ndokës me këshilltaren Nikoleta Kola.Kjo e fundit bëri betimin dhe mori detyrën si këshilltare nën siglen e Partisë Rruga e Lirisë

Lexoni dhe kete

MUNGESA E ENERGJISE, QYTETARET BLLOKOJNE ZYRAT E OSHEE NE LAÇ

Banoret e fshatrave të Malësisë së Kurbinit, bllokuan zyrat e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë …