Tuesday , 27 October 2020

KESHILLTARET KERKOJNE ANALIZEN E TE ARDHURAVE TE 2016- es

Vetm 15 minuta ka zgjatur mbledhja e radhes e kshillit bashkiak t Malsis s Madhe ndrsa kshilltart kan miratuar pikn e vetme t rendit t dits at t miratimit t ndihms ekonomike dhe paaftsis pr muajin Dhjetor 2017.

Pika tjetr e rendit t dits ajo e miratimit t listes pr subjektet dhe individet qe perfitojne nga kooperativat bujqesore nuk u mor fare n diskutim. Nga ana tjetr kshilltart e djatht I rikujtuan drejtuesve t bashkis s Malsis s Madhe se nuk do mund t miratojn buxhetin pr vitin 2017 pa br analizn financiare t vitit q po lm pas.

 

N fillim t mbledhjes s kshillit u b zvendsimi i kshilltarve Pjerin Spathari dhe Viktor Popaj prkatsisht me keshilltaret Mimoza Rexhvelaj dhe Denada Kalaj.

Lexoni dhe kete

QYTETI I LAÇIT NEN PUSHTETIN E INERTEVE

Kjo është pamja që të ofron lagjia numer katër në qytetin e Laçit. Zona është …