Wednesday , 2 December 2020

KËTË JAVË PRITET TË HAPET SPITALI COVID 3

Këtë javë pritet që të hapet spitali COVID-3 në vendin tonë. Ky spital ka një kapacitetet prej 150 shtretësh, ku siç ka njoftuar ministria e Shëndetësisë të gjithë mjekët janë trajnuar fillimisht.

Ky spital është inspektuar këtë të hënë nga kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu.

Ndërkohë, shefja e Spitalit Infektiv, Najada Como, foli edhe për situatën që ndodhen spitalet nga virusi.

Vendi ynë po kalon një situatë të vështirë nga Covid-19, ku në ditët e fundit kemi një rritje të konsiderueshme të rasteve të reja pozitive.

Lexoni dhe kete

PRODHIMI I ENERGJISË SË PASTËR NË SHKODËR

Shkodra është e para në prodhimin e energjisë së pastër. Mesazhi është përcjellë me vendosjen …