Friday , 27 November 2020

“KLASIKJA” E FUTBOLLIT SHQIPTAR, VLLAZNIA – TIRANA

Ka luajtur me të dyja skuadrat, por shpreson që në klasiken e së shtunës, Vllaznia – Tirana, të fitojë skuadra shkodrane.

Bomberi shkodran, Hamdi Salihi, komenton për TV Rozafa, sfidën e kësaj fundjave mes kuqebluve dhe bardhebluve.

Por, kë sheh Salihi favorit në këtë ndeshje?

Dyshime nuk ka se për cilën skuadër do të bëjë tifo…

Ai komenton edhe mungesën e tifozëve, veçanarisht për këtë përballje…

Ndërkohë, i pyetur si e sheh Vllazninë e këtij sezoni, Salihi thotë…

Hamdi Salihi ka një karrierë të pasur sportive, duke luajtur me Vllazninë, Tiranën, Skënderbeun, dhe me disa skuadra të huaja, ku ka spikatur edhe në Austri.

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ FITOJNË VLLAZNIA E JUBAN DANJA

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave ka luajtur edhe ndeshjet e javës së tretë dhe …