KLUBI VLLAZNIA: BASHKIA KA GARANTUAR FINANCAT TONA

Pėrveē drejtorit Grima, nė lidhje me merkaton e ekipit tė Vllaznisė dhe tė ardhmen e tij, ka reaguar sot me njė deklaratė pėr shtyp edhe vetė klubi shkodran I cili ka dashur tė hedhė poshtė ēdo aludim qė mund tė jetė krijuar nė media pėr probleme nė lidhje me tė ardhmen e kėsaj skuadre dhe zbatimin e kontratave me tė.

“Klubi garanton tė gjithė futbollistėt por edhe palėt e treta qė kanė firmosur kontrata me tė se ato janė tė garantuara nga Bashkia Shkodėr si aksionere e vetme e KF Vllaznia sh.a”- thuhet nė kėtė deklaratė. Ndėrsa diku mė poshtė, del nė skenė edhe dyshimi I kėtij institucioni se e gjithė zhurma qė bėhet rreth Vllaznisė, bėhet me qėllime tė caktuara nga persona tė ndryshėm tė cilėt do tė marrin pėrgjigjen e duhur nė bazė tė ligjit. Financat e kuqebluve pėr sezonin e ri janė tė garantuara nga Bashkia Shkodėr dhe pėr kėtė arsye, nuk ka vend pėr panic”, vazhdon mė tej deklarata e klubit.

Nė kėtė deklaratė vlerėsohet edhe stėrvitja qė ekipi po zhvillon nė kushte tė shkėlqyera nė Slloveni e po ashtu, bėhet e ditur se deri nė fund tė merkatos, do tė tentohet marrja e katėr futbollistėve tė tjerė, prej tė cilėve mėsohet se po negociohet edhe me dy futbollistė aktualė tė Kukėsit. Duket se gjėrat po shkojnė mirė tek Vllaznia e kėtė e garanton edhe administratori I saj Neritan Kalamishi qė ka firmosur deklaratėn e sotme nė tė cilėn nė fund thuhet se ekipi po bėhet gati pėr sezonin e ri nė tė cilin do ketė objektiva tė qarta.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …