KOKAJ: NA LIND E DREJTA TE PROTESTOJME NDAJ QEVERISE!

Opozita eshte gati per protesten e 27 janarit qe do te organizohet ne Tirane. Nderkohe, kreu i Partise Demokratike ne Malesi te Madhe, Anton Kokaj, shprehet se te gjitheve na lind e drejta te protestojme. Ai i beri thirrje te gjithe qytetareve te Malesise se Madhe te jene ne mbeshtetje dhe sebashku ne Tirane. Pasi, kjo proteste edhe pse organizohet nga opozita eshte nje proteste mbarepopullore. Gjithashtu, kreu i PD ne Malesi te Madhe u shpreh i bindur se nga çdo familje ne Malesi te Madhe do te kete te pakten nje anetar qe do te marre pjese ne protesten e se shtunes.

Nder te tjera, Kokaj beri me dije se ne tre vitet e fundit, mbi 3 mije te rinj jane larguar nga Malesia e Madhe. Kjo eshte nje dhimbje dhe ka ardhur si shkak i humbjes se besimit dhe shpreses te kjo qeveri thekson kyetari i Partise Demokratike ne Malesi te Madhe.

Lexoni dhe kete

PD SHKODER FTON QYTETARET PER PROTESTEN E 25 MAJIT

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Partia Demokratike dega Shkodër ka ftuar qytetarët që të marrin …