KOKAJ: PAULIN STERKAJ, NGA SHĖRBĖTORI I DEVOTSHĖM NĖ ARMIK!

Ka qenė kjo pritja e rezervuar kandidatit te PD-sė Anton Kokajt nė fshatin Stėrbeq nė komunėn Qendėr tė Koplikut. Banorėt e kėtij fshati i kanė premtuar PD-sė dhe Anton Kokajt fitore tė thellė me 21 qershor.

Kryekomunari  i qendrės Isa Rama ndėrsa ka kėrkuar votat pėr Partinė Demokratike dhe kandidatin e saj Anton Kokajn ka komentuar edhe takimin e kryeministrit Rama nė Koplik.

Sipas kryetarit te PD-sė Pjerin Spathari malėsorėt do ta ndėshkojnė Edi Ramėn me 21 qershor pasi u soll keq gjatė 2 viteve tė qeverisjes me tė gjithė banorėt e kėsaj zone.

Kandidati i PD-sė Anton Kokaj, i ka kujtuar banorėve tė Malėsisė se ne 97 deputeti Paulin Sterkaj ishte punetor i tij, mirėpo sipas Kokajt nga shėrbėtori i devotshėem i shefit tė tij ai kthehet nė armik kur nuk ka mė nevojė pėr tė.

Banorėt e Stėrbeqit kanė vlerėsuar investimet e bėra gjatė qeverisjes sė Isa Ramės ndėrsa kanė theksuar faktin se gjatė 2-viteve tė qeverisjes sė majtė nė kėtė zonė kanė munguar investimet duke e lėnė kėtė zonė me zero investime.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …