KOKAJ: PD- ja NUK PO ZBATON MARREVESHJEN ME PR- ne

Ndërsa 38 këshiltarë të majtë dhe të djathtë votun pro paketës fiskale të bashkisë Shkoder, 4 këshilltarë abstenuan, mes tyre 3 këshilltarët e partisë republikane dhe këshilltari I Orës së Shqipërisë.

Ka qënë këshilltari republikan gaspër Kokaj ai I cili ka komentuar votat e republikanëve, që sipas tij ka të bëj me mos respektimin e marrëveshjes në mes PD dhe PR- së nga demokratët dhe kryebashkiakja Voltana Ademi.

E ndërkohë si asnjëherë tjetër këshilltarët e majtë kanë votuar unanimisht paketën fiskale te bashkisë Shkoder.

Lexoni dhe kete

BASHA: RAMA DO TĂ‹ MBUSHĂ‹ XHEPAT E TIJ DHE TĂ‹ OLIGARKĂ‹VE

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama sĂ« po rrit borxhin publik pĂ«r tĂ« mbushur …