KOKAJ: TI THEMI JO DO LLOJ MONOPOLI N MALSI T MADHE

Kandidati i Partis Demokratike n bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar nj takim n fshatin e Reit n komunn e Shkrelit. Banort e Reit i kane uruar fitore Kokajt me 21 Qershor ndrsa kan theksuar se vlera e investimeve n kt zon gjat 2- viteve t qeverisjes se majte ka qene zero.

Kryekomunari i Shkrelit Fredi Sterkaj ka krkuar q t votohet masivisht Anton Kokaj me 21 Qershor.

Nga ana tjeter kryetari I partis demokratike Pjerin Spathari ka denoncuar presionet q po bhn edhe me shitjen e sherbeles n Malsi t Madhe

E duke u ndalur tek ky fenomen Anton Kokaj ka kerkuar qe me 21 Qershor ti thuhet jo njehere pergjithmone cdo lloj monopoli n Malsi t Madhe t cilt m pas m lekt e malsorve synojn blerjen e votave.

Pas fitores me 21 Qershor Anton Kokaj ka premtuar nisjen e punimeve per rikonstruksionin e rruges dhe zhvillimin dhe promovimin e turizmit malor.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …