Tuesday , 29 September 2020

KOMAN- VAU DEJES, NE GJENDJE TE RENDE BOSHNJAKU

Ka qėnė duke u kthyer pėr nė Shkoder por ka pėrfunduar nė greminė e pėr pasojė ndodhet nė gjendje tė rėndė nė spitaline  Shkodres. Hamid Xhanovic 21 vjec nga Bosnja Hercegovina, punonjės I linjės sė Interkunjuksionit ka mbetur I plagosur rėndė pasi ėshtė aksidentuar nė aksin Koman- Vaut Dejės pranė fshatit Mllojė.

Kanė qėnė banorėt e zonės tė cilėt I kanė ardhur nė ndihme 21 vjecarit pasi kanė dėgjuar zhurmėn e rėnies sė automjetit nė greminė. Edhe pse automjeti ka rėnė nė njė thellėsi prej 50 metrash, drejtuesi I mjetit ėshtė nxjerrė I gjallė nga fuoristrada me targa E04-M-017. Pasi kanė nxjerrė drejtuesin e mjetit 21 vjecarin Xhanovic, banorėt e zonės kanė njoftuar forcat e policisė dhe urgjencėn. Me tė mbėrritur autoambulancat kanė bėrė tė mundru dėrgimin e boshnjakut nė spitalin rajonal ku gjendet I shtruar nė gjendje tė rėndė.

Nga ana tjetėr efektivėt e policisė kanė nisur hetimet pėr zbardhjen e plotė tė shkaqeve tė aksidentit. Sipas bluve dyshohet se drejtuesi I mjetit ka qėnė duke lėvizur me shpejtėsi dhe kur ėshtė future nė kthesėn e fshatit Mllojė, boshnjaku nuk ka mundur tė manovrojė me automjetin e pėr pasojė ka rėnė nė greminė. Rruga Koman- Vau Dejes pėr shkak tė amortizimit ėshtė kthyer nė njė rrugėt me mė shumė tė aksidentuar nė qarkun Shkodres, kun ė tė shumtėn e rasteve nuk kanė munguar viktimat.

 

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET I KERKUARI PER DROGE NE MIRDITE

NĆ« zbatim tĆ« planit tĆ« masave pĆ«r mbajtjen nĆ«n kontroll tĆ« situatĆ«s kriminale dhe rendit …