Thursday , 1 October 2020

KOMBETARJA SHQIPTARE MBERRIN NE FRANCE

Ka mberritur ne France kombetarja shqiptare e futbollit. Ajo eahte nisur ne oren 11.30 nga aeroporti i Bergamos me avion charter per te mberritur ne oren 13.20.

Pas mberritjes skuadra ka zbritur sipas nje ceremoniali te caktuar nga UEFA per te gjitha skuadrat e Europianit dhe ky ceremonial eshte xhiruar nga grupet e UEFA per tu perdorur nga kanalet e tyre digitale.

Ne aeroport kane dale per te pritur ekipin edhe kryetari bashkise se qyteti ku do te qendroje skuara dhe perfaqesues te tjere te pushtetit lokal. Nga aeroporti i Lannion, skuadra eshte nisur per ne Hotel LAgapa ne PerrosGuirec, i cili do te jete edhe rezidenca e Shqiperise ne Europian.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E TIRANA NË “RESHIT RUSI”, POR PËR TË PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj …