KOMEDIA E RE NE TEATRIN “MIGJENI” GJENERAL & PLAYBOY

“Gjeneral&Playboy” eshte komedia e cila do te shfaqet per publikun Shkodrane ne 2 nete radhazi. Vepra vjen nen regjine dhe skenarin e Bujar Kapexhiut, i cili nepermjet te qeshures trajton nje teme aktuale, punesimet me miqesi dhe pa merite.

Edhe kasa a aktoreve te tjere ndan te njejtin mendin, ne vendin tone sot eshte veshtire te gjesh nje profesioniste, pasi keta te fundit jane zevendesuar me militante partiake.

Nj gjeneral pushohet nga puna thjesht sepse nuk ka marr leje kur ka dal jasht shteti dhe merr guximin ti shkruaje kryeministrit n lidhje me kt gj. Mes formulimit t argumenteve dhe absurdit n t cilin jetojm rrokullisen ngjarjet e komedis Gjeneral@ Playboy. Nj komedi me regji dhe skenar t Bujar Kapexhiut q sjell n sken dhe para syve t publikut paradoksin e realitetit, konfliktin e brezave si dhe prmbysjen e sistemit t vlerave.Me interpretimin e aktorve Bujar Asqeriu, Natasha Sela, Suela Konjari, Xhevair Zeneli, Muharrem Hoxha. Komedia General & Playboy sht nj shfaqje aktuale ku flitet pr piskologjin, mentalitetin, pasionet, marrdhniet e njerzve n koht e sotme.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …