KOMISIONI I RITHEMELIMIT TË PD VIJON AKUZAT NDAJ BASHËS

Komisioni i Rithemelimit të PD me në krye Flamur Nokën ka shkuar këtë të mërkurë në selinë e Partisë Demokratike, ku i është vendosur edhe afati i fundit për të liruar PD dhe lënë lidershipin Lulzim Bashës.

Noka sëbashku me të tjerë kanë tentuar të hapin dyert e përparme të selisë blu, por i kanë gjetur të kyçura. Noka tha se gjithçka është e blinduar dhe Basha e ka kthyer partinë në një burg të sigurisë së lartë. Sipas tij, kjo është e turpshme dhe e neveritshme dhe pengu i Edi Ramës mund të rrijë i burgosur

Data 8 janar do të jetë dita kur demokratët do të marrin frymë lirisht shtoi Noka…

Ndër të tjera, Noka tha se nuk mund të pranojmë që shtëpia e demokratëve të jetë peng i Ramës.

Lexoni dhe kete

ANËTARËSIMI I SHQIPËRISË NË BE

Kryetari i Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Evropian, David Mcallister, u shpreh se Parlamenti Evropian …