Tuesday , 16 August 2022

KOMITETI I EKSPERTËVE MBLIDHET PËR SITUATËN E PANDEMISË NË VEND

Komiteti Teknik i Ekspertëve u mblodh këtë të hënë për të vlerësuar ecurinë e pandemisë në vend.

Ekspertët ngritën shqetësimin e rritjes së numrit të infektimeve, të cilët sipas tyre ka ardhur si rezultat i mos-respektimit siç duhet të masave.

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli u ndal dhe tek hapja e universiteteve, ku tha se brenda kësaj jave do të ketë një vendim lidhur me mundësinë që të paktën provimet të zhvillohen në auditoret e universiteteve.

Rakacolli theksoi se për momentin do të mbetet në fuqi pezullimi i fluturimeve me Britaninë e Madhe.

Lexoni dhe kete

BABANI: SITUATA E ZJARREVE NË VAU I DEJËS E RËNDUAR

Kreu i Bashkisë Vau i Dejës, Mark Babani, ka folur për situatën e zjarreve pas …