Tuesday , 27 October 2020

KOMUNA QENDĖR, QINDRA PĖRKRAHĖS MBĖSHTESIN ANTON KOKAJN

Banorėt e komunės Qendėr Koplikut i kanė rezervuar njė pritje mjaft entuziaste kandidatit tė partisė demokratike nė bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokajt. Banorėt e kėsaj komune i kanė premtuar Kokajt fitore tė thellė nė kėtė zonė me 21 Qershor.

Nė fjalėn pėrshendetėse pėrpara qindra pėrkrahėsve, kryekomunari i Komunės Qendėr Isa Rama u ka bėrė thirrje banorėve tė kėsaj zone qė mė 21 Qershor tė votojnė Anton Kokajn dhe Partinė Demokratike.

Edhe deputeti i rrethit tė Malėsisė sė Madhe, Gjovalin Bzhetaj ka theksuar se mazhoranca ėshtė drejtimi i duhur pėr vendin tonė.

Kandidati i sė djathtės Anton Kokaj i ka kėrkuar malsorėve qė tė mos bien pre e manipulimeve tė deputetit socialist nė rrethin e Malėsisė sė Madhe.

Pritja e rezervuar pėr kandidatin  Anton Kokaj ka qėnė ndėr mė tė veēantat ndėrsa banorėt e kėsaj zone i kanė premtuar njė tjetėr fitore Partisė Demokratike nė kėtė komunė.

Lexoni dhe kete

NDALIMI NGA POLICIA, REAGON EDUART NDOCAJ

Pasi u lirua nga komisariati i policisĆ« ku qĆ«ndroi i shoqĆ«ruar pĆ«r rreth 5 orĆ« …