Tuesday , 16 August 2022

Komunikatat e policise se Shkodres, kontradiktore!

Edhe pse mund te jesh arrestuar perpara 1 muaji e gjysm pr vepren penale t vrasjes dhe gjykata ka dhn verdiktin e saj, policia e Shkodres t riarreston prsri pr t njejtn akuz dhe t cilson si t shumkrkuar.

N komunikatn e dats 12 Nntor 2014 drejtoria e policis s Shkodres njofton se sht kryer arrestimi I t shumkrkuareit Alfred Rrasa 19 vjec si autor n vrasjen e Altin logut n maj t 2014- es. Por q ktu nis pasakatsia, pasi Altin Logu nuk ekziston si viktim pasi prsoni i vetm q humbi jetn n kt ngjarje sht viktima Altin Koqeku ndrsa ngjarja ka ndodhur me 15 Maj t 2014- es ne fshatin e Hotit.

Ndrkoh n komunikatn e dats 25 Shtator 2014- deklarohet se sht arriestuar Alfred Rrasa, vje 18 sht i dyshuar si autor i vrasjes s shtetasit A. Koeku, ndrsa prangosja e tij sht kryer n banesn e tij n fshatin e Hotit. Pr Rrasn gjykata caktoi edhe masn e sigurise. E ndkoh n m pak se 2 muaj Drejtoria e policis s Shkodres e etikiton si t shumkrkuar ndrsa t publikohet edhe arrestimi i tij. Kjo nuk sht hera e par q ndodhin pasaktsi n publikimin e t dhnave n mnyr zyrtare nga policia e Shkodres.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …