KOMUNITETET E KRISHTERA: TE MIRATOHET ME KONSENSUS REFORMA NE DREJTESI

Komunitetet e Krishtera t Shqipris (Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipris, Kisha Katolike n Shqipri dhe Vllazria Ungjillore e Shqipris), n nj deklarat t shprndar pr mediat i ka br thirrje sot politiks shqiptare q t gjej konsensusin pr miratimin e Reforms n Drejtsi, ashtu si po krkon edhe faktori ndrkombtar.N njoftimin e shprndar pr mediat, ky komunitet thekson se, gjetja e nj gjuhe t prbashkt n interes t vendit, jasht interesit vetjak apo t nj grupimi t caktuar politik, sht sot misioni juaj i madh.

Ai shton se, drejtsia dhe zbatimi i prpikt i saj nuk sht nj zgjedhje n jetn e nj populli q synon t jet nj vend demokratik, por element themelor, pr t cilin duhet t kontribuojm t gjith q t garantojm ndarjen nga korrupsioni, i cili si gangren rrezikon shndetin dhe jetn e njerzve dhe t shoqris.

Po ashtu nnvizohet se, gjetja e konsensusit pr miratimin e reforms do t shtoj besimin e popullit tek faktori politik dhe do t ndikoj n ndrtimin e nj t ardhmeje m t mir, ku shteti i s drejts do t jet n shrbim t qytetarve dhe t s mirs s prbashkt.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …