Thursday , 23 November 2017

KOMUNITETI ROM, NJE TJETER PROBLEM NE TRAFIKUN E SHKODRES

Levizja ne rruget e qytetit te Shkodres eshte teper e veshtire ne keto dite te muajit Gusht. Situata veshtiresohet me shume ne daljet e qytetit te Shkodres. Rradhe te gjata krijohen ne afersi te Ures se Bahcallekut dhe Ures se Re te Bunes. E si te mos mungonte edhe trafiku nje tjeter problem jane edhe banoret e komunitetit rom. Keto te fundit dalin te lypin te holla prane drejtuesve te automjeteve. Pamjet e deshmojne nje fakt te tille.

Kesisoj, drejtuesit e automjeteve pervec se detyrohen te presin per disa minuta ne rradhe perballen edhe me nje fenomen te tille. Rradhet e gjata krijojne problem serioz edhe per ambulancen apo per zjarrefikset, qe bllokohen shpesh here mes trafikut. Ajo qe duhet theksuar eshte se trafiku i renduar krijohet vetem nga automjetet qe duan te dalin nga qyteti i Shkodres. Pasi, krejt e kunderta ndodh me automjetet qe hyjne ne Shkoder. Ne kete korsi nuk krijohet aspak trafik dhe qarkullimi i atuomjeteve vijon normalisht.

Lexoni dhe kete

LEZHE, QENDER KOMUNITARE PER ROMET DHE EGJIPTIANET

Lezha tashmë do të ketë një qender komuninatare miltifunsionale e cila do të jetë në …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin