KONCERT BAMIRES NE TEATRIN MIGJENI

Ne kuader te muajit te sensibilizimit te Autizmit eshte organizuar pasditen e se Shtunes nje koncert bamires ne teatrin Migjeni te qytetit te Shkodres. “Un besoj ne mrekulli” ishte titulli i koncertit bamires per te ndihmuar me fonde femijet autik te qendres “Rreze Shprese”. Alma Prendi, themeluese e shoqates Rreze Shprese u shpreh se qellimi i ketij koncerti eshte sensibilizimi ne nivel qarkut per ti pranuar femijet autike, per ta bere me prezente si problem dhe gjetja e fondeve.

Ne koncertin bamires ne teatrin Migjeni moren pjese kengetare te njohur te qytetit te Shkodres, qe performuan me kenget e tyre me te mira per te pranishmit.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …