Wednesday , 17 January 2018

KONCERT ME FITUESIT E KONKURSIT “ DON MATTEO COLUCCI”

Nje aktivitet me 4 nxenes te ciklit te ulet te shkolles “Prenke Jakova” ne qytetin e Shkodres eshte zhvilluar kete te Premte. 4 nxenesit jane fitues te konkursit internacional “Don Matteo Colucci” ne Fasano te Italise.

Drejtori i shkolles artistike “Prenke Jakova”, Anton Kaftalli u ndal per te folur me shume rreth pjesemarrjes ne kete konkurs dhe suksesit te arritur.
Ky eshte viti i trete i kesaj shkolle qe prezantohet ne kete konkurs dhe u arriten 4 cmime te para, ku dy prej tyre ishin cmime absolute. Ne kete konkurs moren pjese: Arels Lepuroshi e Tedi Zefi ne violincel dhe Kristi Ndoja e Jozefina Lekaj ne piano.

Lexoni dhe kete

“ARTEFAKTE KASTRIOTIANE NE MUZEUN E SHKODRES”

Lidhja e tij me Gjergj Kastriotin Skenderbeu Ă«shtĂ« mjaft interesante, dhe 9 vite ka punuar …