Monday , 21 January 2019

KONCERT ME PERSONAT ME AFTESI TE KUFIZUAR

Edhe në famullinë e Shkodrës është organizuar një koncert artistiko-kulturor nga 3 organizatat që bashkëpunojnë me kishën katolike të Shkodrës dhe që kujdesin për personat me aftësi të kufizuar. Drejtori i projektit “Shpresa” Luigj Mila tha se ideja është për t’i dhuruar një ditë ndryshe këtyre personave në atmosferën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

Gjatë këtij aktiviteti nuk munguan interpretime poezish, këngë por edhe pjesë baleti me motive popullore nga vajzat dhe djemtë.

Lexoni dhe kete

MOTI I KEQ, DEME TE SHUMTA NE FSHATIN KOSMAÇ

Moti i keq me erëra të forta dhe reshje dëbore ka shkaktuar dëme të mëdha …