KONCERT RECITAL NE TEATRIN “MIGJENI”

Eshte organizuar mbremjen e se Merkures nje koncert recital ne teatrin “Migjeni” te qytetit te Shkodres. Koncerti i zhvilluar per kengetaren e re dhe te talentuar Rigersa Zefi dhe me regji te Agron Dizdarit u mireprit nga spektaktoret shkodrane, te cilet kishin mbushur sallen e teatrit “Migjeni”. Nen drejtimin e aktores se njohur, Drande Xhaj, ne kete koncert moren pjese edhe kengetare te njohur si vellezerit korcar Endri dhe Stefi Prifti, Myfarete Laze, Ervin Gonxhi, Motrat Libohova, Stine, si edhe dy aktoret shkodran: Besnik Cinari dhe Zyliha Miloti.

Ndersa, kengetarja e talentuar u shpreh e kenaqur per realizimin e ketij koncerti.

Rigersa Zefi ka marre pjese ne shume koncerte dhe festivale te zhvilluara jo vetem ne Shkoder, por edhe ne qytetet e tjera te Shqiperise. Nderkohe, koncerti i zhvilluar mbreme ne teatrin ”Migjeni” eshte nje ekskluzivitet i Tv Rozafa dhe do te transmetohet ne ditet ne vijim.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografĂ« dhe 2 piktorĂ« organizuan pasditĂ«n e sĂ« premtes njĂ« ekspozitĂ« nĂ« ambjentet e …