KONCERTI FESTIV “VIT TE MBARE O SHKODER”

Nen moton e mesazhit te shenjterise se tij, Papa Francesku, “Migrantet dhe refugjatet, burra dhe gra ne kerkim te paqes”, pasditen e se Henes u organizua koncerit festiv me titull “Vit te mbare o Shkoder”. Nje koncert qe u organizua ne ambjentet e teatrit “Migjeni” me rastin e Dites Boterore te Paqes. Te pranishem ne kete koncert ishin edhe arqipeshkvi i dioqezes Shkoder – Pult, Imzot Angelo Massafra, famillullitari i kishes ortodokse Shkoder, At Nikolla Petani dhe drejtues te pushteti lokal.

Koncerti festiv u organizua fale bashkepunimit te arqipeshkvise Shkoder-Pult, organizates Drejtesi dhe Paqe, Karitasit Shqiptar dhe Komunitetit Sant Exhidio.

Lexoni dhe kete

GERMIMET ARKEOLOGJIKE NE KALANE E LEZHES

Gërmimet arkeologjike në Kalanë e Lezhës janë ndërprere si rezultat i një proçesi gjyqësor, për …