KONCERTI RECITAL I BUJAR QAMILIT NE PALLATIN E KONGRESEVE

Mjeshtëri i Madh i muzikës popullore, Bujar Qamili, rikthehet me koncertin e rradhës recital. Një koncert që do të zhvillohet me datën 20 maj në pallatin e kongreseve në Tiranë dhe vjen i organizuar 1 herë në 5 vite nga këngëtari shkodran Qamili. Në një konferencë për mediat, Qamili bën me dije se rreth 1 mijë qytetarë do të vijnë nga Shkodra në këtë koncert dhe premton se nuk do ti zhgënjejë spektatorët. Në 18 këngë, 12 prej tyre do të jenë këngë tradicionale shkodrane.

Pjesë e këtij shoë janë këngëtarët Mateos Frroku dhe Shkëlzen Jetishi, por edhe humoristët Besnik Çinari, Zyliha Miloti, Muhamet Çekini, Drande Xhaj, Grupi i Vlorës dhe Bes Kallaku. Mbrëmja do të nisë në orën 19: 00 dhe me shumë gjasë do të vazhdojë deri në mesnatë.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …