Monday , 24 February 2020

Konflikti brenda lokalit, 1 e vdekur 2 te plagosur

Konflikti brenda njė lokali ka shkaktuar 1 viktimė dhe 2 tė plagosur nė Kryebushat, nė rrethin e Shkodres. 19- vjecarja Elsa Tusha mbeti viktime e perplasjes me arme ndėrsa 2 persona tė tjerė mbeten tė plagosur, Paulin Ndoja dhe Selim Aleti. Cdo gje ka ndodhur brenda lokalit me muzike live, ku 19 vjecarja ishte e shoqeruar 30 vjecarin Paulin Ndojen dhe disa persona te tjere. Ne kete moment ka nisur edhe sherri ne mes Ndojes dhe disa pėrsonave tė tjerė. Sipas informacioneve tė policisė lokale, 30 vjecari Paulin Ndoja ėshtė konfliktuar brenda nė lokal me disa persona tė tjerė, sheri ka degjeneruar deri nė pėrdorimin e armės. Pasi ėshtė larguar nga lokali Ndoja ėshtė rikthyer sėbashku me njė kallashnikov dhe ka qėllluar nė drejtim tė pėrsonave qė ndodheshin jashta mjediseve tė lokalit. Pėrpasojė ka mbetur I plagosur 56-vjeēari Selim Aleti ka tentuar tė ndėrhyjė pėr tė shuar konfliktin.

Ndėrkohė personat e konfliktuar me 30 vjecarin Ndoja I kanė arritur ti marrin armėn e krimit dhe kanė qėlluar nė drejtim tė tij dhe automjetit brenda sėcilit ndodhej 19 vjecarja. Pėr pasojė Elsa Tusha ka humbur jetėn menjėherė pasi ka marrė disa plumba nė pjesėn e siperme tė trupit, ndėrsa ka mbetur I plagosur edhe 30- vjecari Paulin Ndoja. Autorėt e ngjarjes janė larguar menjėherė nga vendi I ngjarjes ndėrsa tė plagosurit, Paulin Ndoja nga Kaēa dhe Selim Aleti nga Berdica janė dėrguar me urgjencė nė spitalin rajonal tė Shkodres.

E ndėrkohė nė vendin e ngjarjes, grupi ekspertizės ka sekuestruar si provė materiale mbi 13 gėzhoja kallashnikovi, njė pjesė e tė cilave ishin zbrazur mbi automjetin e Ndojes, BMW X5. Njė 31 vjeēar ėshtė shoqeruar nga Policia e Shkodrės i dyshuar si njė nga autorėt e konfliktit me armė zjarri mbremjen e se shtunes.  Sipas policisė sė Shkodrės nė pranga ka rėnė shtetasi me iniciale V.T 31 vjeē banues nė fshatin Kaē tė Vaut tė Dejės, ndėrsa ėshtė shpallur nė kėrkim shtetasi me iniciale M.A banues nė Bėrdicė tė Shkodrės.

Lexoni dhe kete

AKSIDENTOHET I MOSHUARI NE SHKODER

NjĆ« i moshuar Ć«shtĆ« aksidentur teksa po ecte me motorcikletĆ«. Aksidenti ka ndodhur nĆ« kryqĆ«zimin …